7-letnia Magdalena Duda z Wasko Hetman GKS Katowice zdobywa tytuł wicemistrzyni Polski

Magdalena Duda, siedmioletnia zawodniczka z Wasko Hetman GKS Katowice, po raz kolejny zachwyca swoim talentem, zostając wicemistrzynią Polski. Jej niezwykłe zdolności oraz dziecięcy urok przyciągają uwagę i budzą podziw. Z wielką radością gratulujemy jej tego sukcesu!

Pierwszy raz o młodej szachistce pisaliśmy w 2023 roku. Już wówczas zdobyła ona tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 6. Wtedy to miały miejsce Mistrzostwa Polski Dzieci w Szachach do lat 6, które odbyły się w Poroninie. Rozgrywki trwały od 28 kwietnia aż do 2 maja. Uczestniczki rywalizowały na czas, mając do dyspozycji 30 minut oraz 10 sekund na każdy ruch, grając według zasad systemu szwajcarskiego. W sumie rozegrano 9 rund, a udział w zawodach brało 14 młodych szachistek.

Magdalena Duda musiała uznać wyższość tylko jednej zawodniczki – Emilii Wandor z Domu Kultury Koszęcin. To właśnie Emilia zdobyła tytuł Mistrzyni Polski dziewcząt do lat 6, pokonując Magdalenę w trzeciej rundzie. Mimo tej jednej porażki, Magdalena potwierdziła swoje umiejętności wygrywając pozostałe rundy.

W tym roku, Magdalena Duda święci kolejne wielkie zwycięstwo. Została wicemistrzynią Polski w kategorii do lat 7, a jej ranking wynosi już 1400 punktów. To ogromny sukces dla tak młodej zawodniczki i z nieukrywanym entuzjazmem gratulujemy jej tego osiągnięcia!