Czego potrzebują kobiety i mężczyźni?

Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda życie współczesnej kobiety i mężczyzny: praca, dom, rodzina. Szukamy poszukiwanej równowagi. Czy zastanowiliście się kiedyś, co sami możecie sobie dać, żeby osiągnąć upragniony work-life balance i zatroszczyć się o siebie? Możecie zacząć pracować nad własną postawą – badźcie asertywni, współpracujący lub zacznijcie sięgać po narzędzia, które pomogą Wam sprawnie realizować zadania. Jeżeli jesteś pełnoetatową mamą lub tatą, nie zapomnij o sobie. Znajdź czas nawet na drobne rzeczy, które sprawią, że poczujesz się lepiej.

Jak zadbać o siebie – kiedy, jak i po co?

Nasze szybkie życie, w ciągłej pogoni, powoduje, że zapominamy o sobie i o swoich potrzebach. Co najważniejsze zapominamy o odpoczynku, relaksie. Jednak każda z nas wie, że takie drobne rzeczy jak pójście do kosmetyczki, czy fryzjera pozytywnie wpływa na samopoczucie. Tylko kiedy to zrobić…

Jesteś cały czas zmęczona, masz mnóstwo pilnych spraw, więc odpoczynek i przyjemności odkładasz na później. Nadal pracujesz intensywnie, ale zmęczenie daje o sobie znać, więc potrzebujesz więcej czasu, by ogarnąć zadania. Twoja praca jest coraz wolniejsza i mniej efektywna, zadania się kumulują. Zmęczenie jest przyczyną coraz częstszych błędów, co skutkuje siedzeniem do późnych godzin wieczornych. Frustracja z dnia na dzień rośnie, ale widać światło w tunelu. Przychodzi ten ubłagany czas kiedy projekt dobiega końca. Myślisz sobie, że właśnie teraz nadrobisz zaległości, spotkasz się ze znajomymi, pójdziesz z przyjaciółką na drinka, wreszcie odwiedzisz salon kosmetyczny, żeby zrobić manicure Katowice i pedicure Katowice. Jednak cały Twój niecny plan lega w gruzach… i dowiadujesz się o nowym, pilnym projekcie, który wymaga szczególnego zaangażowania. Twoje plany znowu zostaję zepchnięte, na później.

W domu, czeka Cię to samo. Już myślałaś, że uporałaś się z wszystkimi obowiązkami, a tu kolejne. Pamiętaj nie odwlekaj planów związanych z Twoją osobą, zrób sobie dobrze, bo to wszystko wpłynie na Twoje dobre samopoczucie, przełoży się na efektywność pracy i zadań w domu.Jak zadbać o siebie będąc mamą?

Będąc mamą, odpoczynek wygląda trochę inaczej. W tym przypadku nie weźmiesz urlopu i nie powiesz swojemu dziecku – “zajmij się sobą, mama musi odpocząć”. To jednak nie oznacza, że nie możesz zrobić niczego tylko dla siebie. Możesz, a nawet jest to wskazane. Weź kartkę, pomyśl i zapisz co Ci sprawia przyjemność, co Cię relaksuje. Małe rzeczy też wpływają na stan naszego samopoczucia. Zaplanuj odpoczynek i wpisz go w kalendarz. Idź na spacer. Przygotuj sobie domową, relaksacyjną kąpiel. Włącz dziecku bajkę i ukradnij chwilę dla siebie. Dogadaj się z babcią lub ciocią, żeby zostały z maleństwem, a Ty idź na tak długo wyczekiwane paznokcie Katowice. Zadzwoń na plotki do przyjaciółki. Posłuchaj z dzieckiem podcastów i audiobooków. Zobaczysz po takich kilku dniach odżyjesz. Ty i Twoje dziecko będziecie wypoczęci. Dziecko odczuwa Twój stres i zmęczenie. Zadbanie o siebie, to też dbanie o swoje pociechy.

Co ważniejsze – Ty, praca, czy dziecko?

Wszystko jest ważne. Pamiętaj jednak, że Twoje samopoczucie i stan jest przełożeniem na zadania w pracy oraz na relację z dzieckiem. Jeżeli będziesz przekładać swój odpoczynek i zadbanie o siebie nad pracę, klienta, kolejne projekty, domowe obowiązki, to pamiętaj, że w końcu się to odbije na Twoich zdrowiu. Mimo to większość z nas cały czas tak robi i zatraca się w codziennym życiu. Ty też jesteś ważna! Jeżeli zaniedbasz siebie, to zaniedbasz też swoja pracę, relacje z przyjaciółmi, rodziną i domowe obowiązki. Pewnie po przeczytaniu artykułu tylko kilka z Was wyluzuje i zaplanuje relaks. Reszta wróci do pracy lub codziennych, domowych zadań.

Włóż trochę wysiłku, aby przeprogramować swój umysł i zrób coś dla siebie! 🙂

Mężczyźni i relaks? Czy to możliwe?

Typowy stereotyp rodziny to: mąż – jako głowa rodziny, żona – opiukunka, dbająca o domowe ognisko. Czy te funkcje mogą kiedykolwiek pozwolić sobie na odpoczynek i chwilę relaksu?

Odpowiedź brzmi – powinny! Panowie coraz bardziej zaganiani: osiem godzin pracy, czasami więcej, żeby wyrobić nadgodziny i spłacać kredy. Po pracy zakupy dla żony i dzieci. Po drodze trzeba pamiętać, żeby odebrać pranie i tort na 6 urodziny córki (najważniejsza rzecz!). Pędzisz czym prędzej, żeby jeszcze zrobić coś koło domu, zwykłe prozaiczne rzeczy, jak skoszenie trawnika, przycięcie żywopłotu. A może jesteście na etapie budowy domu i musisz załatwić formalności, znaleźć odpowiednią firmę budowlaną? Zastanowić się jakie nowoczesne rozwiązania wykorzystać podczas budowy. Jaką instalację grzewczą wybrać? Czy pompy ciepła Śląsk to dobre rozwiązanie? A może jednak fotowoltaika Śląsk – sąsiad ma i jest zadowolony. Obie opcje są do rozważenia, ponieważ sąsiadka powiedziała, że na pompy ciepła Katowice oraz na fotowoltaikę Katowice są dotacje. Żeby ułatwić sobie ten proces i chociaż o jednej rzeczy już nie myśleć – najlepiej skontaktować się z firmą, która robi to na co dzień i pomoże wybrać najlepszą z opcji systemu grzewczego domu. Ty w tym czasie będziesz mógł spędzić miło czas z partnerką lub poświęcić chwile na hobby, na które do tej pory nie miałeś czasu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Agencją interaktywną Agave.plPozycjonowanie Katowice.