Delegacja z Uniwersytetu Stanowego Nasarawa z Nigerii odwiedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Pierwszy tydzień października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach obfitował w międzynarodowe wydarzenia. Na kampus przybyli specjalni goście z Afryki – delegacja z Nasarawa State University, Keffi Nigeria. W skład grupy wchodziły takie osoby jak Rektor, Kanclerz oraz Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą.

Podczas swojej wizyty na terenie UE Katowice, afrykańscy przedstawiciele uczestniczyli między innymi w ceremonii inauguracji nowego roku akademickiego. Jednak ten wyjazd nie był tylko formalnym spotkaniem. Rektor nigerijskiego uniwersytetu, Suleiman Bala Mohammed, miał również możliwość prowadzenia zajęć dla studentów katowickiej uczelni.

Celem spotkania nie była jedynie wymiana doświadczeń, ale także rozwijanie dalszej współpracy pomiędzy dwoma instytucjami. Dyskusje i rozmowy podczas spotkań pozwoliły na określenie dalszych kroków w tej międzynarodowej kooperacji. W efekcie tego, poziom internacjonalizacji edukacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ma szansę ulec zwiększeniu.