Dwóch zapaśników z Katowic zdobyło medale na Mistrzostwach Polski U15

Zapaśnicy z katowickiego klubu ZUKS GKS przynoszą miastu powody do dumy. Dwaj młodzi sportowcy, znani ze swojej zwinności, siły i determinacji, zdobyli złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski U15.

Impreza miała miejsce w Janowie Lubelskim, gdzie zapaśnicy rywalizowali w stylu klasycznym. Alan Szygulski okazał się najlepszy w swojej kategorii, przynosząc do Katowic złoty medal. Do jego osiągnięć doszedł także brązowy medal zdobyty przez Jakuba Morkisza. Dominik Kopeć, kolejny sportowiec reprezentujący ZUKS GKS Katowice, uplasował się na piątym miejscu.

Zawodnicy nie mają jednak czasu na odpoczynek. Już w najbliższy piątek odbędą się eliminacje w Raciborzu, a celem katowickich zapaśników jest awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałbrzychu.

ZUKS GKS Katowice to klub z imponującym dorobkiem. W skład jego osiągnięć wchodzą między innymi: 3 medale olimpijskie, 15 medali Mistrzostw Świata, 24 medale Mistrzostw Europy i aż 54 tytuły Mistrza Polski. Gratulacje dla zawodników i życzenia kolejnych sukcesów!