Epilacja laserowa bez tajemnic

Marzysz o gładkiej skórze bez niechcianych włosków? Masz już dosyć golenia, ale obawiasz się bólu podczas depilacji woskiem? A może nie chcesz już dłużej tracić czasu i pieniędzy na próbowanie kolejnych metod walki z owłosieniem skóry? Epilacja laserowa to sposób na rozwiązanie wszystkich powyższych problemów. Dawniej dość kosztowna, dziś stała się o wiele bardziej dostępna, a ceny pakietów zachęcają do skorzystania. Jeśli zastanawiasz się nad epilacją laserową, mamy dla Ciebie najważniejsze informacje odnośnie tego zabiegu. Najwyższa pora, by rozprawić się z niechcianymi włoskami raz na zawsze!

Czym jest laserowa epilacja?

Epilacja laserowa polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Laser emituje impulsy światła, które są absorbowane przez melaninę znajdującą się we włoskach. Ciepło generowane podczas tego procesu niszczy mieszki włosowe, co sprawia, że włosy przestają rosnąć. Co ważne, ta metoda działa najlepiej na włoski w fazie wzrostu, dlatego zabieg należy wykonywać w serii. Włoski na naszym ciele rosną bowiem nierównomiernie i nawet jeśli w danym dniu uda się usunąć większość z nich, musisz liczyć się z koniecznością powtórki. Zazwyczaj wykonuje się ok. 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych, by wszystkie włoski poddane zabiegowi znajdowały się akurat w fazie wzrostu. Konieczne będzie także wykonywanie zabiegów przypominających. Warto jednak zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ w przeciwieństwie do innych metod depilacji, w tym wypadku włoski nie odrastają, a Ty cieszysz się gładką skórą w każdych okolicznościach.

Epilacja laserowa – dlaczego warto?

Przede wszystkim epilacja laserowa jest niezwykle skuteczną metodą: już po kilku zabiegach możesz zauważyć znaczną redukcję owłosienia. Jest to przy tym metoda w zasadzie bezbolesna; większość osób podczas zabiegu odczuwa jedynie lekki dyskomfort. Sam zabieg nie trwa długo — czas trwania jest uzależniony od tego, jak duży obszar skóry ma być poddany działaniu lasera. Nowoczesne urządzenia pozwalają na precyzyjny dobór parametrów i są w pełni bezpieczne, dlatego nie musisz obawiać się działania lasera. Katowice mogą skorzystać z usług profesjonalnego salonu, w którym wyszkolony personel zapewnia najwyższą jakość usługi. Komu polecana jest epilacja laserowa? Przede wszystkim osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem na nogach, pod pachami, w okolicach bikini, na plecach czy na twarzy. Zabieg można wykonywać u osób z różnymi typami skóry i włosów, jednak w przypadku jasnych włosków i bardzo ciemnej karnacji może okazać się nieskuteczny. Z tego względu przed przystąpieniem do laserowej epilacji następuje konsultacja, w trakcie której wyklucza się przeciwwskazania. Zabiegu nie można wykonywać podczas ciąży oraz w czasie karmienia piersią, a także podczas zażywania niektórych leków.

Jak przygotować skórę do epilacji laserowej i jak pielęgnować ją po zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu epilacji laserowej warto odpowiednio przygotować skórę. Ze względu na ryzyko poparzeń należy unikać opalania się bezpośrednio przed zabiegiem. Skóra nie może być podrażniona, dlatego zrezygnuj z używania mocnych peelingów czy kosmetyków złuszczających. Na kilka dni przed zabiegiem wykonaj delikatny peeling i nawilżaj intensywnie skórę. Przed epilacją laserową należy ogolić dokładnie wszystkie włoski. W dniu zabiegu nie nakładaj już żadnych balsamów ani oliwek. Po zabiegu epilacji laserowej ważne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry, zapobiec ewentualnym podrażnieniom. Należy unikać opalania się przez okres co najmniej dwóch tygodni, stosować kremy nawilżające oraz zrezygnować z drażniących kosmetyków. W pierwszych dniach lepiej odpuścić sobie intensywne ćwiczenia fizyczne i gorącą kąpiel na rzecz szybkiego prysznica. W profesjonalnym salonie specjalistki zajmujące się epilacją laserową udzielą wskazówek odnośnie pielęgnacji oraz podpowiedzą, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w okresie regeneracji skóry. Jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą podczas urlopu, zaplanuj serię zabiegów laserem do epilacji już teraz.