Kalina Kosikowska: Z małej wsi do korony Polskiej Miss Nastolatek

Kalina Kosikowska, ośmiastolatka z niewielkiej kujawsko-pomorskiej wsi Bzowo położonej w powiecie świeckim, jest nową Polską Miss Nastolatek 2022. Obecnie jest uczennicą ostatniej klasy liceum im. Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu, a także korzysta z edukacji muzycznej w szkole Yamaha. Prócz nauki, Kalina z zamiłowaniem poświęca swój czas śpiewowi, jazdzie konnej oraz modelingu.

Sukcesy na polu konkursów piękności nie są dla niej nowością. W październiku zdobyła tytuł Miss Nastolatek Województwa Pomorskiego, co było przepustką do stanięcia na krajowej scenie. Kulminacyjnym punktem jej drogi okazał się 17 grudnia, kiedy to podczas wystawnego ceremoniału udało jej się zdobyć prestiżowy tytuł Polska Miss Nastolatek 2022!

Zwycięstwo przyniosło jej nie tylko koronę i tytuł, ale również atrakcyjne nagrody o łącznej wartości przekraczającej 40 tysięcy złotych. Wśród nich znalazł się dwutygodniowy wyjazd na egzotyczną wyspę Bali, podczas którego będzie miała okazję skorzystać z licznych atrakcji i zaplanowanych sesji zdjęciowych.