remont drogi

Katowice: wieczny remont ul. Dworcowej

To już wrzesień, a na ulicy Dworcowej wciąż stoją barierki. Prace budowlano-remontowe trwają też w budynku starego dworca i przy rozbudowie hotelu. Czy jest szansa, że niebawem remontowany deptak zostanie oficjalnie otwarty?

Remont ulicy Dworcowej rozpoczął się w listopadzie 2019 roku. Według wstępnych planów, miał skończyć się w czerwcu 2021. Później termin był przesuwany na sierpień. Obecnie mówi się o zakończeniu prac we wrześniu 2021.

Wieczny remont

Prace remontowe obejmują odcinek ulicy od św. Jana do ul. Mariackiej, wzdłuż Starego Dworca. Wykonawcą jest firma Silesia Invest z Gliwic, z kolei za projektem stoi studio AIR Jurkowscy Architekci, które projektowało również ul. Mariacką. Przebudowę Dworcowej oszacowano na 17 mln zł.

Zgodnie z założeniami projektu, deptak po przebudowie ma zostać wyłączony z ruchu samochodowego. Przede wszystkim będzie to lokalizacja dla wielu restauracji, kawiarni, butików, hoteli i biur. Łatwo można zauważyć, że ulica zaczyna już powoli tętnić życiem – na nowym parkingu pojawiają się samochody, a restauracje i kawiarnie wystawiają swoje ogródki. Jednak wszystkiemu nadal towarzyszą oznaczenia placu budowy.

Władze miasta zapowiadają, że po zakończeniu prac porządkowych ulica zostanie otwarta.

Co obecnie dzieje się na Dworcowej?

W poniedziałek, 6 września, na ulicy Dworcowej była czyszczona nawierzchnia. Serwis sprzątający w specjalnych kombinezonach i z myjką ciśnieniową doprowadzali deptak do porządku. Na ten moment gotowa jest nawierzchnia deptaka, otaczająca go roślinność, zainstalowano także ławki i fontannę. Czekamy zatem cierpliwie na oficjalne otwarcie tej odnowionej miejskiej przestrzeni.