Katowice znów inwestują w zdrowie seniorów: rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie

W Katowicach po raz kolejny inicjowana jest kampania profilaktyczna, która dotyczy bezpłatnych szczepień przeciwko grypie skierowanych do osób starszych. Jest to działanie, które miasto cyklicznie organizuje każdego roku, aby troszczyć się o zdrowie swoich mieszkańców. Głównym beneficjentem tej inicjatywy są osoby w wieku 65 lat i więcej. Tegoroczne działania rozpoczęły się w poniedziałek, 18 września.

Katowice od długiego czasu angażują się w finansowanie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla swoich starszych mieszkańców (w 2023 roku – osoby urodzone najpóźniej do 31 grudnia 1958 roku). W tym roku procedury zapisów na szczepienie oraz sam proces szczepienia w dwudziestu placówkach medycznych zostały zainaugurowane 18 września. Przed tą datą nie istniała możliwość rejestracji na szczepienie w ramach tego programu. Udział w nim jest dobrowolny, choć wymaga braku zdrowotnych przeciwwskazań do przyjęcia szczepionki.

– Zdrowie katowickich seniorów to wartość bezcenna i zawsze będzie dla mnie priorytetem. Dlatego już od przeszło 15 lat prowadzimy kampanię szczepień przeciwko grypie skierowaną do starszych mieszkańców naszego miasta. W tym roku na realizację tego programu przeznaczyliśmy ponad 300 tys. zł, co umożliwi nam zaszczepienie bliskiego grani 3,7 tys. seniorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.