Mężczyzna z Katowic zatrzymany za serię rozbojów i kradzieży

Siły policyjne w Katowicach zatrzymały mężczyznę, który był odpowiedzialny za dwa incydenty związane z kradzieżą, w tym jednego napadu na nieznajomą kobietę. Podczas śledztwa, podejrzenia skierowane były w stronę „rozbojów i kradzieży zuchwałej”.

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który na ulicy Chopina dokonał kradzieży telefonu komórkowego należącego do 19-latka. Z zebranych dowodów wynikało, że agresor początkowo domagał się od ofiary wydania mu jej telefonu. Gdy młody człowiek odmówił spełnienia tego żądania, 30-latek przewrócił go na ziemię i zaczął brutalnie go bić. W trakcie szamotaniny, telefon wypadł 19-latkowi z tylnej kieszeni spodni. Napastnik szybko podniósł urządzenie i uciekł z miejsca zdarzenia. Całość incydentu była obserwowana przez świadka – kobietę, która natychmiast powiadomiła o zajściu katowicką policję i udzieliła pomocy pobitemu nastolatkowi.

Kilka godzin po incydencie, policjanci lokalizowali i zatrzymali złodzieja na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w centrum miasta. Człowiek ten jest bezdomny i często wybiera miejsca takie jak to na nocleg. Widok funkcjonariuszy policji sprawił, że mężczyzna był zaskoczony. Telefon, który skradziono, odnaleziono ukryty w pobliskich krzakach. Niestety, urządzenie zostało uszkodzone.