Niesamowity rekord Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” – obsługa ponad pół miliona pasażerów w październiku

W październiku, Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” zasiliło ponad 500 tysięcy turystów, bijąc w ten sposób rekord ubiegłego roku z tego samego okresu o prawie 100 tysięcy podróżnych. Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego będącego zarządcą portu w Pyrzowicach, przewiduje dalszy wzrost ruchu pasażerskiego na regionalnych lotniskach.

Port Lotniczy „Katowice” zapisał w swojej historii ten październik jako najlepszy miesiąc. W ciągu tych 31 dni, liczba podróżnych korzystających z usług portu wyniosła 500 178 osób. Wynik ten oznacza wzrost o 96 816 osób (24,0%) w porównaniu do października 2022 roku. Warto dodać, że poprzedni rekord pochodził właśnie z października poprzedniego roku, kiedy to odprawiono 403 tysiące pasażerów.

Z informacji przekazanych przez lotnisko wynika, że z regularnej siatki połączeń obsługiwanych przez linie lotnicze takie jak Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Air Dolomiti/Lufthansa, skorzystało 270 578 podróżnych, co stanowi wzrost o 19 257 osób (7,7%) w porównaniu do ubiegłego roku. W październiku 2023 roku, najpopularniejszymi destynacjami dla podróżnych korzystających z usług katowickiego portu lotniczego były Dortmund, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Frankfurt oraz Eindhoven.