Niezwykłe zdarzenie drogowe w Rudzie Śląskiej: karambol siedmiu samochodów zakłócił ruch na DTŚ

W Rudzie Śląskiej doszło do poważnego incydentu drogowego. Nad ranem 22 grudnia, piątkowego dnia, na odcinku Drogowej Trasy Średnicowej prowadzącym przez Świętochłowice miało miejsce zderzenie aż siedmiu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia, droga prowadząca w kierunku Gliwic na pewien czas była całkowicie zablokowana.

Sytuacja drogowa w miejscu zdarzenia uległa poprawie, po tym jak udostępniono dwa pasy ruchu. Informację tę przekazały lokalne służby policyjne. Na szczęście, pomimo skali kolizji, nikt nie odniósł obrażeń. Policja podjęła działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego objazdu miejsca zdarzenia.

Z informacji przekazanych przez starszego sierżanta Marcina Korek ze świętochłowickiej policji dla PAP wynika, że obecnie tylko jeden pas ruchu pozostaje zablokowany. Z pierwszych ustaleń wynika, że incydent miał charakter wielokrotnych kolizji – dokładnie trzech, z udziałem w sumie siedmiu samochodów. Mimo zaistniałej sytuacji, nikt nie doznał żadnych szkód. Członkowie służb porządkowych nadal pracują na miejscu, gdzie jest również obecna straż pożarna.

Jak zauważyła policja, w ostatnich godzinach warunki na drogach województwa śląskiego pogorszyły się. Wiele miejsc doświadczyło niewielkich opadów śniegu, a temperatura powietrza spadła. W związku z tym, służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Drogowa Trasa Średnicowa jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, obok odcinka autostrady A4. Długość trasy, jej bliskość do centrów miast oraz standard zbliżony do dróg ekspresowych sprawiają, że obsługuje ona intensywny ruch lokalny.