Nowa przestrzeń rekreacyjna w Katowicach: miejski mebel przy biurowcach .KTW

Mieszkańcy Katowic wkrótce będą mogli korzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej, która powstaje w pobliżu biurowców .KTW. Inwestor, spółka TDJ Estate, planuje zbudować parking podziemny, który zostanie uzupełniony o duże schody zewnętrzne na górze. Miejski mebel będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i ma służyć jako przestrzeń do spędzania wolnego czasu, podobnie jak punkt widokowy MCK czy podcienia Spodka. Dodatkowo, na terenie obiektu będą organizowane koncerty i plenerowe projekcje filmowe.

Nowy miejscowy mebel, który powstaje w sąsiedztwie biurowców .KTW przy alei W. Roździeńskiego 1 w Katowicach, ma szansę stać się kolejnym ważnym symbolem miasta. Chociaż prace budowlane związane z .KTW II zakończyły się na początku 2022 roku i już w styczniu wprowadzili się tam pierwsi najemcy, to prace w okolicy nadal trwają. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu realizowany jest projekt podziemnego parkingu oraz wspomnianej infrastruktury na powierzchni, która ma służyć zgromadzeniom i rozrywce dla mieszkańców.

Niewątpliwie, katowiczanie zyskają kolejne atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego, które będzie urozmaicone dzięki różnorodnym wydarzeniom kulturalnym. Nowa przestrzeń rekreacyjna wraz z miejskim meblem może stać się nowym centrum życia społecznego w tej części Katowic, a także przyciągnąć więcej turystów i gości do miasta, zwiększając jego atrakcyjność jako miejsce do życia i pracy.