Poszukiwanie prawdy o tragicznym wypadku 60-latka w Zbrosławicach

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, pod prowadzeniem prokuratury, są obecnie zaangażowani w dokładne zbadanie okoliczności, które doprowadziły do tragicznego zgonu 60-letniego mężczyzny. Nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego mężczyzna wpadł do zbiornika na zboże, miał miejsce na jednym z prywatnych terenów w Kopienicy, będącej częścią gminy Zbrosławice.

Wezwanie dotyczące tego tragicznego incydentu zostało przekazane do komendy policji kilka chwil po 9.00 rano w poniedziałek – taką informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach. W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z tarnogórskiego wydziału prewencji oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Po dotarciu na miejsce, przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu, wydobyli oni mężczyznę i wspólnie z medykami podjęli próbę uratowania jego życia.

Niestety pomimo wielkich starań, życia 60-latka nie udało się uratować. Śledczy nadal pracują na miejscu, zajmując się niezbędnymi czynnościami pod nadzorem prokuratora. Sekcja zwłok, która została zarządzona, ma na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.