Silesiaman Triathlon: Tradycyjne zawody w sercu Katowic

Od 2014 roku, miasto Katowice jest gospodarzem cyklicznych zawodów Silesiaman Triathlon. Niedziela, 27 sierpnia, była dniem kolejnej edycji tego sportowego wydarzenia.

Uczestnicy Silesiaman Triathlon mieli możliwość skorzystania z dwóch opcji uczestnictwa – mogli zdecydować się na wariant 1/4 Iron Mana lub na opcję 1/8 Iron Mana. Dla pierwszej kategorii założony został limit czasowy wynoszący 5 godzin, natomiast dla drugiej opcji – limit skrócony do 2 godzin i 30 minut. Scenerią dla rywalizacji sportowej stała się malownicza Dolina Trzech Stawów w Katowicach.

Triumfatorzy zawodów nie wyszli z pustymi rękami. Pierwsze trzy miejsca dla mężczyzn i kobiet w każdej kategorii zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej zarówno wśród panów, jak i pań otrzymała dodatkowe trofea w postaci pucharków. Nie zabrakło także nagród dla tych, którzy zmagali się do końca – dodatkowe nagrody rzeczowe zostały rozdane w drodze losowania wśród wszystkich uczestników, którzy z pełnym zaangażowaniem dotarli do mety.