Śląskie cmentarze nawiedzone przez burze: powalone drzewo niszczy nagrobki w Krzepicach

Seria nawałnic, które ostatnio przechodziły przez terytorium Polski, spowodowała szereg zniszczeń i szeroko rozumiane spustoszenie. Zjawiska atmosferyczne o takiej sile pozostawiają po sobie nie tylko straty materialne, ale i głębokie rany w sercach mieszkańców dotkniętych regionów. Wielkie drzewa, obalane przez moc wiatru, często są źródłem destrukcji.

Specyficzny przypadek zniszczeń wystąpił na terenie Śląska, gdzie potężne burze nie oszczędziły nawet cmentarzy. Konkretnie chodzi o miejscowość Krzepice, leżącą w powiecie kłobuckim. Tutaj to, wielkie drzewo podcięte przez wichurę runęło bezpośrednio na kilkanaście grobów, które uległy całkowitemu zniszczeniu.

Ilość uszkodzonych nagrobków jest znaczna – wiele z nich będzie trzeba odbudować od podstaw. Nieuniknionym skutkiem tego rodzaju zdarzeń są oczywiście ogromne koszty finansowe związane z naprawami. W najbliższy piątek na terenie cmentarza mają pojawić się strażacy z lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Ich zadaniem będzie uporządkowanie terenu i usunięcie skutków katastrofy.