„Śląskie Lumpiary” zawitają już wiosną

Sklep „Śląskie Lumpiary” będzie zlokalizowany przy ul. Kochanowskiego 11 w Katowicach i zostanie otwarty już wiosną tego roku. Wcześniej dziewczyny prowadzące biznes, czyli Karola i Kaja, zajmowały się sprzedażą internetową.

„To projekt, w który włożyłyśmy całe nasze serca. Będzie to nie tylko działalność vintage shopu i promocja mody vintage w kontrze do fast fashion. Nasze lokum stanie się również przestrzenią galeryjno-wystawienniczą, gdzie skupimy się na promocji rękodzielnictwa i rzemiosła artystycznego oraz miejscem podejmowania działań z obszaru edukacji kulturowej i ekologicznej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam i pomagać będą tworzyć to wyjątkowe miejsce”. – mówią autorki tego biznesu

Przy projekcie „Śląskie lumpiary” swój wkład ma również miasto Katowice dzięki dofinansowaniu. Przyczynił się do tego program „Lokal na kulturę” organizowany przez miasto.

W sumie w dotychczasowych 15 edycjach powstało 86 miejsc do konkursu, a w 42 przypadkach podpisano umowy z najemcami. Obecnie w ramach programu „Lokal na kulturę” do wynajęcia jest ponad 20 miejsc.