Sobotni, wieczorny mecz piłki nożnej na Stadionie Śląskim może spowodować utrudnienia w ruchu drogowym

W najbliższą sobotę, o godzinie 17:30, na Stadionie Śląskim odbędzie się spotkanie piłkarskie pomiędzy drużynami Ruch Chorzów i Widzew Łódź. Ze względu na to wydarzenie sportowe, kierowcy poruszający się po chorzowskich ulicach powinni spodziewać się pewnych trudności związanych z ruchem drogowym.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że na ulicy Parkowej – od ronda do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się. Właściwe służby mogą także podjąć decyzję o całkowitym zamknięciu dla ruchu ulicy Chorzowskiej w Katowicach, aż do skrzyżowania z ulicą Parkową. Dodatkowo, fragment ulicy Katowickiej może być czasowo nieprzejezdny.

W związku ze spodziewanym napływem kibiców na mecz, możliwe są również utrudnienia w ruchu w pobliżu chorzowskiego Rynku, a także na ulicach Górniczej i Wojska Polskiego. Aby ułatwić organizację ruchu, na niektórych skrzyżowaniach w okolicy stadionu wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchu. Wszystkie planowane zmiany będą obowiązywać do późnych godzin wieczornych.