Spektakl uliczny "Zgubowisko" oraz pokaz akrobacji w finale Urodzin Miasta Katowice

Festyn z okazji zakończenia Urodzin Miasta pod hasłem „Kocham Katowice”, zaplanowany na sobotę 16 września, będzie miał miejsce na katowickim Rynku. Centralną atrakcją wydarzenia będą widowiskowe prezentacje: spektakl uliczny „Zgubowisko” oraz efektowny pokaz akrobacji.

Organizatorzy finału Urodzin Miasta wybrali dla niego malowniczą lokalizację – Rynek w Katowicach. To właśnie tam odbywać się będzie zapadający w pamięć spektakl uliczny „Zgubowisko”. Za jego przygotowanie odpowiada znana Fundacja Sztukmistrze z Lublina, która specjalizuje się w tego rodzaju przedstawieniach.

W kulturalnym programie finałowych obchodów Urodzin Miasta przewidziano również miejsce dla pokazu akrobacji. Jego wykonaniem zajmie się utalentowana Antonina Trojanowska, której popisy zapierają dech w piersiach. Widowisko to, razem ze spektaklem „Zgubowisko”, zostanie zaprezentowane publiczności o godzinie 16.00. Miejsce wystąpień to plac przed Teatrem Śląskim w Katowicach.

Do udziału w tej wyjątkowej, sobotniej imprezie zaproszeni są wszyscy chętni. Organizatorzy zadbali o to, aby wstęp na nią był wolny, co jest kolejnym powodem do tego, by się na niej pojawić. Dzięki temu każdy będzie mógł cieszyć się niezapomnianymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie z myślą o mieszkańcach i sympatykach Katowic.