Trasa S86: Samochód w płomieniach powoduje korek na trasie z Katowic do Sosnowca

Niezapowiedziana katastrofa nastąpiła na ekspresowej trasie S86, prowadzącej z Katowic do Sosnowca, kiedy to samochód marki Mercedes Vito stanął w ogniu na wysokości lokalnej stacji benzynowej sieci Orlen. Zdarzenie to wywarło znaczny wpływ na płynność ruchu drogowego, co spowodowało poważne utrudnienia dla kierowców. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego byli proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

W piątkowe popołudnie, 1 marca, dokładnie o godzinie 16:00, auto niespodziewanie uległo samozapłonowi. Wewnątrz pojazdu przebywały cztery osoby, które na szczęście zdołały bezpiecznie opuścić palące się auto. Kierowcy udało się bowiem bezpiecznie zjechać na pobocze i ewakuować wszystkich pasażerów.

Incydent ten spowodował niemałe utrudnienia w ruchu drogowym. Utrudnienia te dotyczyły nie tylko ekspresowej trasy S86, ale także innych głównych dróg przecinających Katowice. Na miejscu interweniowały dwie jednostki straży pożarnej, które zmagają się z ogniem. Przyczyny pożaru są wciąż nieznane i są obecnie przedmiotem śledztwa.