Zielona energia zasilająca Katowickie obiekty sportowo-kongresowe

Do zasilenia Spodka, katowickiej hali widowiskowo-sportowej oraz sąsiadującego z nią Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wykorzystywana będzie energia wywodząca się jedynie z odnawialnych źródeł. Umowę na dostarczanie ekologicznej energii dla tych obiektów, spółka zarządzająca PTWP Event Center zawarła w piątek z Respect Energy.

Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, podkreślił znaczenie tego kroku dla ochrony środowiska. Stwierdził, że dzięki takim działaniom, obiekty te, które są dumą i reprezentacyjnymi punktami Katowic, znacznie przyczynią się do redukcji rocznej emisji CO2. Pochwalił to jako istotną zmianę ku lepszemu, która w dużej mierze wspiera ich zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska.

Dokonano obliczeń, z których wynika, że stosowanie energii pochodzącej tylko z odnawialnych źródeł spowoduje roczne zmniejszenie produkcji CO2 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku o więcej niż 5 tys. ton. Przewiduje się również, że w przyszłości na dachu centrum kongresowego zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 2 x 50 kwp. Pozwoli to na produkcję energii ze słońca na poziomie do 8 megawatogodzin na miesiąc, co skutkować będzie redukcją emisji dwutlenku węgla o około 6,4 tony rocznie.