Bezpieczeństwo na drogach – priorytetem dla Katowic

Priorytetem dla mieszkańców jest bezpieczeństwo, co skłoniło władze miasta do podjęcia kroków w ramach inicjatywy „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. W odpowiedzi na to, jeszcze zanim rozpoczęły się wakacje, zostały przeprowadzone specjalistyczne wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wielu szkołach i przedszkolach w Katowicach. Uczniowie otrzymali odblaski oraz pozyskali cenną wiedzę na temat poprawnego postępowania na drogach.

– Nasze działania są zawsze skierowane na ochronę bezpieczeństwa mieszkańców. Z tego powodu od kilku lat dokonujemy modyfikacji organizacji ruchu drogowego, a także zwiększamy oświetlenie na przejściach dla pieszych. Tylko w tym roku liczba tak doświetlonych przejść wzrośnie o 64 – tłumaczy prezydent Katowic, Marcin Krupa. – Nie mniej istotne jest jednak wypracowanie właściwych nawyków i zrozumienie, jak kluczowe dla bezpieczeństwa jest prawidłowe zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Właśnie dlatego w ubiegłym roku wprowadziliśmy program „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. W ramach tej inicjatywy nasze ambasadorów odwiedziło wiele szkół i przedszkoli w Katowicach przed rozpoczęciem wakacji, aby przypomnieć najważniejsze zasady bezpieczeństwa – dodaje prezydent Krupa.