Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Mogą stanowić ciekawy element zmiany wyglądu – kolorowe soczewki kontaktowe są produktem, dzięki któremu można przeprowadzić subtelną lub zdecydowaną metamorfozę. Pomogą pogłębić odcień oczu lub całkowicie zmienić ich barwę, ale czy stosowanie ich jest bezpieczne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie soczewek kontaktowych, by nie zaszkodzić swojemu narządowi wzroku. Dowiedz się, gdzie kupować i jak zakładać tego rodzaju wyrób.

Zastosowanie kolorowych soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe kolorowe mogą być noszone na co dzień lub jako element, który ma jednorazowo odmienić image. Są używane jako dopełnienie stylizacji, pomagają tworzyć wizerunek, dzięki nim można podkreślić wygląd, zmienić naturalną barwę oczu, odmienić swoje oblicze. Wśród soczewek kontaktowych kolorowych wyróżnia się te, które pełnią funkcje kosmetyczne tzw. zerówki i soczewki, które nie tylko pogłębiają odcień tęczówki lub go zmieniają, ale też służą do korekcji wad wzroku.

Można eksperymentować, wybierając szare soczewki, wzmocnić błękit swoich oczu, lub sięgnąć po całkowicie niezwyczajne modele o nietypowej kolorystyce i wzornictwie. Przykładem takich wariantów są np. EyeLove CRAZY – szalone soczewki kontaktowe, które sprawiają, że tęczówki prezentują się nieziemsko, przybierając postać dragon eyes, red manson, czy black screen. Tego typu produkty znajdują zastosowanie podczas rozmaitych imprez, sesji zdjęciowych i różnego rodzaju wydarzeń przy uzyskiwaniu specjalnych charakteryzacji.

Gdzie kupować soczewki?

Soczewki kontaktowe są bezpiecznym produktem pod warunkiem, że kupowane są w sprawdzonym miejscu, jak np. salon internetowy Bezokularow.pl, który jest z jednym z najpopularniejszych, a zarazem najlepszych sklepów z tego typu asortymentem. Wyróżnia się tym, że oferuje wyroby z najwyższej półki m.in. nowoczesne soczewki progresywne w konkurencyjnych cenach. Szeroki wybór zachęca do dokonywania zakupów. Podczas nabywania produktu, można korzystać z pomocy specjalistów. W sklepie dostępny jest wyłącznie oryginalny, bezpieczny asortyment od zaufanych producentów.

Dokonując zakupu z niepewnych źródeł, ryzykuje się zdrowiem. Na rynku pojawiają się tanie soczewki pochodzące z niewiadomych źródeł, które wykonane są z materiału nieprzepuszczającego tlen. Ich noszenie może powodować infekcje oczu, rozmaite schorzenia narządu wzroku, a nawet prowadzić do jego utraty.

Jak prawidłowo założyć soczewki?

Kolejną ważną kwestią dotyczącą bezpiecznego używania kolorowych soczewek kontaktowych jest przestrzeganie zasad użytkowania tego typu produktów zgodnie z instrukcją oraz zachowanie higieny przy ich aplikacji i usuwaniu. Dla osób bez wprawy, najłatwiejsze w obsłudze będą soczewki 1 dniowe. Do tego rodzaju wyrobów należą m.in. DAILIES® FreshLook Illuminate Alcon, które optycznie zwiększają tęczówkę, co daje ciekawy wizualnie efekt. Wysoka jakość materiałów, z których są stworzone i zastosowanie systemu AquaComfort™ zapewnia doskonałe nawilżenie oka i komfort w użytkowaniu. Soczewki zakłada się na jeden dzień, po czym wyrzuca. Przed założeniem trzeba dokładnie umyć dłonie i je osuszyć. Należy sprawdzić, czy soczewki mają regularny kształt i się nie wywinęły. Następnie umieszcza się soczewkę na palcu jednej ręki, a drugą dłonią delikatnie rozsuwa się górną i dolną powiekę, co pozwala odpowiednio otworzyć oko i umiejscowić produkt na rogówce. Po spojrzeniu w górę, dół i na boki, można zamknąć powiekę i zamrugać parę razy. Jeśli nie odczuwa się dyskomfortu, soczewki są dobrze dobrane i prawidłowo założone.

Niezależnie od tego, czy stosuje się modele jednodniowe, czy wielokrotnej wymiany sposób aplikacji jest taki sam. W przypadku wariantów wielorazowych dodatkowo należy zastosować się do instrukcji użytkowania dotyczącej odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania soczewek.