Czy warto podłączyć się do Internetu światłowodowego w Katowicach? Najważniejsze argumenty na TAK

Internet światłowodowy jest obiektywnie najlepszy – może poza Starlinkiem od Elona Muska, który jednak jest poza zasięgiem finansowym przeciętnej polskiej rodziny. Światłowód gwarantuje stabilne i szybkie działanie sieci, jednak do niedawna pozostawał marzeniem dla milionów gospodarstw domowych. Sytuacja na szczęście z roku na rok się poprawia i dziś np. nie ma już większego problemu z dostępnością Internetu światłowodowego w Katowicach. Masz możliwość podłączenia się do światłowodu? Skorzystaj z tej okazji! Dowiedz się, dlaczego warto.

Szybki i stabilny Internet? Tylko światłowodowy!

Jeśli priorytetem jest dla Ciebie to, aby Internet działał zawsze, a w dodatku bardzo szybko, to wybór jest w zasadzie tylko jeden – światłowód. Ta technologia gwarantuje maksymalną stabilność i olbrzymią przepustowość. W praktyce oznacza to, że jakość usługi jest niezależna od czynników zewnętrznych.

Tylko Internet światłowodowy gwarantuje bezproblemowe korzystanie z platform VOD, YouTube, aplikacji do rozmów video czy przesyłanie dużych plików na serwer lub pobieranie ich na dysk urządzenia w ciągu kilkunastu sekund.

Internet bez limitu danych

Dla wielu osób jest to najważniejszy argument przemawiający za przejściem na Internet światłowodowy. Limity danych w przypadku usługi mobilnej są bardzo irytujące. Zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy tego Internetu na co dzień, nie tylko do zabawy, ale też pracy zdalnej. Kilka video rozmów na Teams i limit niebezpiecznie zbliża się do wyczerpania? To wystarczający powód, aby jak najszybciej podłączyć się do Internetu światłowodowego, który jest dostarczany bez żadnych limitów.

Zła pogoda? I tak obejrzysz serial na Netflixie

Podstawowy problem z Internetem mobilnym (ale też radiowym) polega na tym, że jakość usługi jest ściśle uzależniona od warunków pogodowych. W czasie ulewy, śnieżycy, wichury, ale też sporego zachmurzenia czy silnego mrozu Internet LTE może po prostu nie działać i nic z tym nie zrobimy.

Internet światłowodowy jest niewrażliwy na nawet skrajne zjawiska pogodowe. Burza? Nawałnica? Wciąż możesz komfortowo korzystać z sieci, nawet oglądać filmy czy seriale na platformach VOD, również w jakości 4K.

Stała, atrakcyjna cena

Ważną zaletą Internetu światłowodowego jest to, że użytkownicy nie są zaskakiwani żadnymi dodatkowymi czy tym bardziej ukrytymi opłatami. Przykładowo: wybierasz ofertę Internetu o prędkości do 300 Mb/s w cenie X i taką cenę będziesz płacić co miesiąc.

Wielu użytkowników Internetu mobilnego może tylko pomarzyć o takiej przewidywalności, a już na pewno wtedy, gdy regularnie przekraczają przyznany limit danych. Wiąże się to z koniecznością dokupienia dodatkowego pakietu lub pogodzenia się z bardzo wolnym działaniem Internetu (w praktyce nieużywalnym).

Minimum formalności

Aby zacząć korzystać z Internetu światłowodowego w Katowicach musisz tylko skontaktować się z wybranym dostawcą usługi i poczekać na wizytę techników. Ci zaproponują optymalną metodę wprowadzenia światłowodu do Twojego domu lub mieszkania – spokojnie, nie będzie się to wiązać z żadnymi stratami.

Coraz częściej dostawcy Internetu światłowodowego proponują swoim klientom kompleksowe uruchomienie usługi, wraz z dostarczeniem i podłączeniem routera, co na pewno jest bardzo wygodne. Możesz również zapytać o usługę pakietową, czyli Internet + telewizja.

Jaki Internet światłowodowy w Katowicach wybrać?

Na początek sprawdź, czy w ogóle znajdujesz się w zasięgu Internetu światłowodowego, czyli czy w okolicy jest już ułożona sieć. Jeśli tak, to kolejnym krokiem jest wybranie dostawcy usługi. Na pewno warto postawić na lokalną firmę, która nie tylko ma korzystną ofertę, ale również z większym zaangażowaniem podchodzi do utrzymywania wysokiej jakości świadczonej usługi, szybciej reaguje na zgłoszenia klientów i sprawniej usuwa ewentualne awarie.

Bardzo dobrą opinią klientów cieszy się firma DG-NET, która oferuje Internet światłowodowy w Katowicach na coraz większym obszarze. Wejdź na stronę https://www.dg-net.pl i sprawdź, czy DG-NET dostarcza światłowód także pod Twoim adresem.