wypadek

Międzybrodzie Żywieckie: 14-latka odwieziona do szpitala po wypadku na torze saneczkowym

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie w województwie śląskim. Podczas zjazdu na torze saneczkowym urazu doznała 14-letnia dziewczynka, która w wyniku poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dnia 16 czerwca, we czwartek, na torze saneczkowym na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim (gm. Czernichów, pow. żywiecki), zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, podczas którego urazu nogi doznała 14-letnia dziewczynka. Zjeżdżając z toru saneczkowego, w pewnym momencie 14-latka wystawiła nogę i uderzyła nią w słupek konstrukcyjny.

Poszkodowana doznała urazu lewej nogi

Na skutek wypadku dziewczynka doznała urazu pięty w lewej nodze, z racji czego na miejscu pojawili się medycy pogotowia ratunkowego. Po postawieniu diagnozy lekarze zadecydowali o przewiezieniu pacjentki do pobliskiego szpitala. Poszkodowana była przytomna i doznała jedynie urazu pięty. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak relacjonuje asp. szt. Mirosława Piątek z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, policjanci przeprowadzili dochodzenie w tej sprawie i stwierdzili, że obsługa obiektu nie ponosi winy za wypadek, ponieważ tor saneczkowy spełnia wymagane normy bezpieczeństwa. Był to tylko nieszczęśliwy wypadek – dodał rzecznik.