Dobry materac do spania – o czym pamiętać przy zakupie? Szeroka oferta materacy dostępna w Katowicach.

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Odpoczynek i nocna regeneracja organizmu są niezbędne do utrzymania zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a najważniejszym czynnikiem, który bezpośrednio przyczynia się do usprawnienia przebiegu snu jest właściwie dobrany materac. Wysokiej jakości podłoże do snu doskonale wspiera ciało podczas odpoczynku, pozwalając mu zregenerować się w naturalnej, całkowicie swobodnej pozycji. Poszukując właściwego materaca, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Twardość materaca – parametr, które poprawia jakość snu

Materac jest akcesorium, które holistycznie wpływa na przebieg snu człowieka. Jego zakup powinien być przemyślany, co pozwoli na usprawnienie przebiegu nocnej regeneracji, poprawę samopoczucia, sprawności umysłowej, a także na pobudki bez uciążliwych bóli pleców. Wysokiej jakości podłoża, produkowane przez markę Hilding Anders, można znaleźć na stronie materacekatowice.eu.

Podczas zakupu konkretnego modelu materaca warto zwrócić uwagę na jego twardość. To cecha, która pozwala określić stabilność podłoża po nacisku ciała na jego powierzchnię. Niskiej jakości materace charakteryzują się niestabilną konstrukcją, która po obraniu pozycji do snu wygina się, prowadząc do rozwoju bólu pleców. Twardość podłoża oznaczona jest literą H z cyfrą. Miękkie materace są odpowiednie dla dzieci, młodzieży oraz kobiet o niewielkiej masie ciała, ze względu na bardzo małe oddziaływanie ciała na powierzchnię materaca. Dla par oraz osób o większej masie ciała polecane są materace średniotwarde oraz twarde.

Konstrukcja materaca – rodzaj wypełnienia podłoża do snu

Materac bezsprzecznie ma wpływ na jakość snu oraz w duże mierze decyduje o porannym samopoczuciu. Podczas wyboru konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na jego wypełnienie, którego właściwości warto dopasować do swoich osobistych potrzeb. Materace w sklepie abcsnu.pl wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, która doskonale wspiera ułożenie ciała i kręgosłupa podczas snu. Jaki wkład materaca wybrać?

  • materace piankowe – marka Hilding w swojej ofercie posiada materace wykonane z wysokiej jakości pianki, które dzięki zastosowaniu surowców Visco czy FloFom doskonale dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Doskonałym modelem materaca piankowego jest Hilding Foxtrot, który właściwie spiera poszczególne odcinki kręgosłupa, warunkując dobrej jakości odpoczynek,
  • materace sprężynowe – w ofercie marki Hilding dostępne są również innowacyjne materace sprężynowe, które konstruowane są w oparciu o system sprężyn MultiPocket lub Interactiv. Jednym z chętniej polecanych materacy jest model Hilding Electro, który dzięki obecności systemu sprężynowego zwiększa elastyczność punktową na powierzchni podłoża.
  • materace hybrydowe – to nowoczesne, niezwykle komfortowe modele, które łączą zalety podłoży z blatów piankowych oraz systemów sprężynowych.

Efektywny sen jest niezbędny do utrzymania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Właściwy przebieg nocnej regeneracji jest zależny od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest zakup wysokiej klasy materaca. Zwrócenie uwagi na jego wypełnienie oraz twardość pozwoli dopasować te istotne parametry do swoich potrzeb i poprawić przebieg odpoczynku.