katowice-policja

Policja rozbiła gang sutenerów ze Śląska

Śledztwo w sprawie gangu sutenerów, które śląska policja prowadziła od września 2020 roku, zaowocowało należytym sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali piątkę podejrzanych osób zajmujących się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji i handlu narkotykami. Wcześniej zatrzymano jeszcze cztery osoby.

Komenda Wojewódzkiej Policji w Katowicach od roku prowadziła śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która utrzymywała się z prostytucji uprawianej przez inne osoby i handlu substancjami odurzającymi. Członkowie gangu działali nie tylko na terenie Katowic, ale też w innych miejscowościach województwa śląskiego.

Wcześniejsze cztery osoby (trzy kobiety w wieku 23-43 lat i 24-letniego mężczyznę) aresztowano w maju w klubie nocnym w Tychach. Cała czwórka była mieszkańcami Zabrza. Dzięki zatrzymanym osobom policja uzyskała potrzebne dowody, które pozwoliły na szybsze rozwijanie śledztwa w sprawie całej organizacji przestępczej. A to w efekcie doprowadziło do aresztowania kolejnej piątki przestępców, wśród których znalazły się dwie kobiety i trzej mężczyźni w wieku 18-51 lat.

Podczas rewizji jedna z kobiet przechowywała w swojej torebce pistolet gazowy, na który nie posiadała odpowiedniej dokumentacji. Policja przeszukała również mieszkania podejrzanych, gdzie znaleziono kilkadziesiąt torebek różnych substancji odurzających przygotowanych do obrotu. Sąd wydał nakaz aresztowania trzech z piątki zatrzymanych osób, a pozostałe dwie znajdują się pod policyjnym dozorem.