Dogoterapia jako forma terapii – zapraszamy na spotkania z labradorem Astonem

Od stycznia tego roku na terenie naszej Uczelni zaczęliśmy organizować sesje terapeutyczne, podczas których główną rolę odgrywa psiak o imieniu Aston. Niewiele osób nie wie, że bliskie relacje z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi przyczyniają się do poprawy zdrowotności zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym. Znane jest również to, że kontakt z psem potrafi zwiększyć radość oraz chęć przeżywania kolejnych dni, a także pozytywnie wpływa na samopoczucie. Psy są w stanie ułatwić nawiązywanie towarzyskich relacji, a ich obecność stwarza atmosferę spokoju i optymizmu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Aston to biszkoptowy labrador, posiadający certyfikat psa terapeutycznego, a jego przeznaczeniem jest dogoterapia. Najważniejsze etapy jego kariery obejmowały pracę na oddziałach szpitalnych oraz w hospicjum. Służył pomocą osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, aby obecnie być częścią kadry Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Aston to pies, który pokochał ludzi, ma zamiłowanie do nauki nowych rzeczy i jest wielbicielem jedzenia.

Ma 9 lat, a od momentu jego narodzin, poddawany był procesowi socjalizacji i przygotowywany do interakcji zarówno z dorosłymi, jak i dzieci. Przeszedł wielokrotne szkolenia pod okiem specjalistów, a w roku 2017 ukończył ze znakomitym rezultatem Certyfikowany Kurs Psa Terapeutycznego w Śląskim Centrum Kynologicznym Prestor. Aston uwielbia pracować z człowiekiem – wykazuje wówczas dużą radość i empatię, ale jednocześnie potrafi zachować zdyscyplinowanie i skupienie na wykonywanych zadaniach w „trybie pracy”. Jest też posiadaczem wszystkich wymaganych szczepień i zaświadczeń.