Drugi etap inwestycji w katowicki hub technologiczny został już zaprojektowany

Katowice oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie procesu projektowania drugiego etapu budowy centrum gier i technologii, które ma powstać na terenie historycznych budynków starej kopalni Wieczorek. Informację o tym podały władze miasta w ostatni czwartek. Za projekt, wart 10 milionów złotych, odpowiada pracownia AMC Andrzej M. Chołdzyński – to ta sama firma, która zaprojektowała pierwszy etap tej wielkiej inwestycji.

Niedawno Katowice stały się beneficjentem unijnego dofinansowania na realizację trzech pierwszych etapów tego przedsięwzięcia, otrzymując ponad 309 milionów złotych. Prace budowlane obejmujące dwa pierwsze etapy mają zakończyć się zgodnie z planem do końca 2026 roku.

Władze miejskie nazywają ten ambitny projekt „Dzielnicą Nowych Technologii – Katowickim HUB-em Gamingowo-Technologicznym”. Zlokalizowane w pobliżu historycznego osiedla Nikiszowiec centrum ma na celu odnowienie i przekształcenie obiektów dawniej należących do kopalni Wieczorek, dodając im nowe, dynamiczne życie. Tym samym stanie się ono siłą napędową dla rozwoju lokalnych firm działających w sektorze cyfrowym. Projekt ten jest również jednym z kluczowych przedsięwzięć na terenie województwa śląskiego, finansowanych za pomocą nowych funduszy unijnych.