Dzielne działanie katowickich policjantów w dniu wolnym: Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców

Jako funkcjonariusze Policji, dwaj reprezentanci Komendy Wojewódzkiej w Katowicach nie zapomnieli o swoich obowiązkach nawet podczas dni wolnych od służby. W takim właśnie dniu zdołali zatrzymać dwóch panów, którzy pod wpływem alkoholu zamierzali prowadzić pojazd. Jeden z mundurowych dostrzegł te niepokojące zachowania, obserwując mężczyzn, którzy na swój sposób próbowali zmienić miejsca za kierownicą, zdradzając przy tym znaki nietrzeźwości.

Podczas niedzielnego poranka, dokładnie 30 lipca, komisarz Roman Bujak – pełniący rolę zastępcy naczelnika w wydziale zajmującym się przeciwdziałaniem przestępstwom gospodarczym – ujrzał w pobliżu zatrzymujący się samochód osobowy. Z pojazdu wysiadł mężczyzna, który poruszał się chwiejnym krokiem. Nieco później zza kierownicy wysiadł pasażer. Obaj panowie mieli wyraźnie problem z utrzymaniem równowagi, co jednak nie przeszkodziło im w zamiarze zamiany miejsc za kierownicą.

Funkcjonariusz korzystający z dnia wolnego bez wahania ruszył w pościg za odjeżdżającym samochodem. Po pewnym czasie dołączył do niego kolega z wydziału ds. walki z przestępczością narkotykową z Katowic, który akurat przechadzał się w pobliżu.