Próba aneksji dzielnic Katowic przez Mikołów – czyżby koniec gry?

W lipcu tego roku, krążyły plotki o możliwej próbie aneksji niektórych dzielnic Katowic przez sąsiedni Mikołów. Według tych wiadomości, mieszkańcy południowych rejonów miasta wyrażali chęć dołączenia do Mikołowa. W związku z tym powstała inicjatywa przeprowadzenia referendum w tej sprawie, ale niestety nie zdobyła wystarczającego poparcia.

Jednakże, to nie jest koniec tej historii. Pytanie brzmi: Czy siedem południowych dzielnic Katowic faktycznie stanie się częścią Mikołowa?

Początkowo, pomysł ten wydawał się być traktowany lekko i postrzegany jako dowcip. Ale z biegiem czasu zaczęło się pojawiać coraz więcej dowodów na to, że ta historia może mieć konkretne podstawy. Wszystko dotyczy siedmiu dzielnic położonych na południu Katowic: Kostuchny, Ligoty, Panewnik, Piotrowic, Ochojca, Podlesia i Zarzecza.

Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Tymoteusz Grajner, założyciel Fundacji Arka Noego. Ta organizacja prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową w Panewnikach w Katowicach. Szkoła ta oferuje bezpłatną edukację dla dzieci z lekką lub umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną.