„Dziewczyny prowadzą PKM Katowice!”

Kampania rekrutacyjna „Dziewczyny prowadzą PKM Katowice!” została stworzona w celu zachęcenia kobiet do pracy w PKM Katowice. Chcemy pokazać, że praca jako kierowca jest dostępna także dla pań. Oczywiście mężczyźni również są mile widziani i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się!

Nasza kampania ma na celu obalenie mitów dotyczących pracy kierowcy autobusu, takich jak potrzeba dużej siły fizycznej, przestarzałe i niewygodne pojazdy, konieczność zmiany ciężkich kół, czyszczenia i tankowania oraz praca w weekendy i święta. To jedynie nieprawdziwe przekonania, które krążą na temat pracy kierowcy autobusu. W rzeczywistości autobusy XXI wieku są zupełnie inne. Obecnie coraz więcej kobiet zasiada za kierownicą tych dużych pojazdów.

PKM Katowice dba o równowagę między pracą a życiem prywatnym swoich pracowników. Dużym udogodnieniem dla wielu osób jest elastyczność godzin pracy, które nie są ograniczone do sztywnych ram biurowych. Często można dostosować je do indywidualnych potrzeb i innych zobowiązań. Jest to szczególnie korzystne dla rodziców, którzy muszą zapewnić opiekę nad dziećmi. Praca w systemie zmianowym stanowi rozwiązanie dla wielu problemów. Harmonogram pracy można również dostosować do preferencji – niektórzy kierowcy preferują codziennie jazdę na różnych trasach, ponieważ nie lubią monotonii. Natomiast inni kierowcy wolą mieć przypisaną stałą trasę, którą podróżują codziennie.

Ważne jest również to, że PKM Katowice dysponuje nowoczesnym i łatwym w obsłudze taborem. Wszystkie pojazdy posiadają automatyczną skrzynię biegów oraz wspomaganie kierownicy. Mit, który jeszcze niedawno funkcjonował, że praca kierowcy jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn, jest już nieaktualny. Kobiety równie dobrze sprawdzają się jako kierowcy. Co więcej, kierowca autobusu w PKM Katowice jest odpowiedzialny wyłącznie za prowadzenie pojazdu. Wszelkie czynności związane z obsługą techniczną autobusu są realizowane przez personel techniczny, który po zakończeniu trasy sprawdza, sprząta, dokonuje niezbędnych napraw, przeglądów czy wymiany opon. Kierowca otrzymuje idealnie przygotowany pojazd, gotowy do natychmiastowego ruszenia w trasę.