Ekstremalne przekroczenie prędkości: kierowca jaguara zatrzymany za jazdę 70 km/h ponad limit

W niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku poinformowali o incydencie, w którym drogówka zatrzymała kierowcę samochodu marki Jaguar we Wręczycy Wielkiej. Mężczyzna ten przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 70 km/h, przyśpieszając do 120 km/h. Z tego powodu został ukarany – zarówno finansowo, jak i punktami karnymi. Dodatkowo, stracił prawo jazdy.

Policjanci patrolujący ulicę Śląską we Wręczycy Wielkiej podczas kontroli prędkości natrafili na ten samochód Jaguar, który jechał znacznie za szybko przez tę miejscowość. Przy użyciu urządzenia do pomiaru prędkości, stwierdzili, że pojazd poruszał się z prędkością 120 km/h. Było to o wiele więcej niż limit 50 km/h obowiązujący w tym obszarze zabudowanym.

Kiedy zatrzymali samochód, okazało się, że za jego kierownicą siedział 34-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego. Ze względu na drastyczne przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Dodatkowo, nałożono na niego mandat w wysokości 2000 złotych i otrzymał punkty karne.