„Fabryka Park” – nowe centrum handlowe na południu Katowic

W dzielnicy Piotrowice w Katowicach, konstrukcja nowego parku handlowego o nazwie „Fabryka Park” dobiega końca. Przewiduje się, że jeszcze przed końcem tego roku mieszkańcy Katowic i Mikołowa będą mogli skorzystać z bogatej oferty ogólnopolskich i regionalnych sieci handlowych tu zlokalizowanych. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt dewelopera TDJ Estate.

Teren, na którym powstaje „Fabryka Park”, znajduje się w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, nieopodal Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice oraz przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. Ta lokalizacja świetnie odpowiada na potrzeby mieszkańców okolicznych dzielnic takich jak Ligota-Panewniki czy Piotrowice-Ochojec, które zamieszkuje około 50 tysięcy osób. Użytkownicy samochodów będą mieli do dyspozycji parking.

Obecnie w budynkach parku trwają prace wykończeniowe. Pierwsze lokale zostały już przekazane najemcom. W obszarze zewnętrznym prowadzone są prace związane z tworzeniem infrastruktury, przyłączami oraz prace drogowe i brukarskie.