Nadchodzący turniej Śląskiej Ligi Judo w Katowicach – pierwszy taki event w historii miasta

Przygotujcie się na niezwykłe wydarzenie sportowe, które odbędzie się w najbliższą niedzielę na terenie katowickiego MOSiR-u, zlokalizowanego przy ulicy Alfreda 1. W tym dniu młodzi adepci judo z różnych zakątków naszego województwa będą rywalizować ze sobą w ramach turnieju należącego do cyklu Śląskiej Ligi Judo. To historyczny moment dla Katowic, bowiem to pierwsze takie wydarzenie, które przyciągnie do miasta zawodników z wielu klubów judo.

Śląska Liga Judo jest już dobrze znana na śląskim podwórku i ma swoje korzenie w kilku ostatnich latach. Co ciekawe, to właśnie Katowice po raz pierwszy staną się gospodarzem tego prestiżowego eventu. Za organizację odpowiada Uczniowski Klub Sportowy Otori Katowice, który od 2016 roku aktywnie działa na rzecz propagowania tej dyscypliny sportowej wśród najmłodszych. Klub prowadzi szereg zajęć dla dzieci w miejscowych przedszkolach, szkołach oraz obiektach MOSiR-u i postanowił podjąć się wyzwania organizacji Turnieju, aby dalej promować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród młodych katowiczan.

Wiemy, że nasz klub cieszy się rosnącym zainteresowaniem – obecnie trenuje u nas około 500 dzieci. Popularność judo w Katowicach z roku na rok jest wyższa. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację turnieju. Chcemy tym samym zachęcić jeszcze więcej dzieci do uprawiania tego sportu, który nie tylko kształtuje ciało, ale także umysł – powiedział prezes klubu, Jakub Kubieniec. Równocześnie podkreślił, że Katowice to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z judo, gdyż klub stawia na holistyczny rozwój dziecka, a jednocześnie oferuje możliwość kontynuacji kariery sportowej na poziomie wyczynowym dzięki współpracy z renomowanymi klubami i uczelnią AWF Katowice.