Finał Tauron Junior Cup 2023 coraz bliżej: ostatnie zmagania eliminacyjne za nami

Turniej młodzieżowy Tauron Junior Cup zbliża się do swojego kulminacyjnego punktu. W Siemianowicach Śląskich odbyły się ostatnie starcia eliminacyjne, które były emocjonującym popisem młodych talentów piłki nożnej. Punktem wyjścia dla tych zmagań było 30 zespołów reprezentujących województwo śląskie, a finisz tego prestiżowego turnieju odbędzie się już 10 listopada w Krakowie.

Eliminacje do turnieju Tauron Junior Cup nie ograniczały się jednak tylko do województwa śląskiego. Również drużyny z województw dolnośląskiego i opolskiego miały okazję pokazać swoje umiejętności i rywalizować o miejsce w finale. Ostatecznie każde z trzech województw wyłoniło po 8 ekip z roczników 2014, 2015 oraz 2016 i młodszych, które zaprezentują swoje umiejętności podczas wielkiego finału.

Reprezentantami województwa śląskiego w finale będą zespoły: Przełom Kaniów i AP Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2016), KS 94 Rachowice i UKS Lisek Milówka (rocznik 2015) oraz CKS Czeladź i UKKS Katowice (rocznik 2014). Choć droga do finału była długa i wymagająca, te drużyny udowodniły, że warte są miejsca w decydującym etapie jednego z najważniejszych turniejów dla młodych piłkarzy w kraju.