Zaawansowane inwestycje rekreacyjne w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

W jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych w Katowicach, Dolinie Trzech Stawów, realizowane są dwie duże inwestycje. Obiekty te, dedykowane aktywności fizycznej, będą służyć różnym formom ruchu: jeździe na rowerze, hulajnodze i rolkach na specjalnie zaprojektowanym torze zwane popularnie pumptrack. Ponadto powstaje również ścianka do nauki i gry w tenisa.

Prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa, podkreślił, że te inwestycje są możliwe dzięki budżetowi obywatelskiemu. To narzędzie, które od wielu lat pozwala mieszkańcom miasta na realizację ich własnych pomysłów na ulepszenie przestrzeni miejskiej. Wcześniej, również za sprawą budżetu obywatelskiego, w Dolinie Trzech Stawów powstało wiele nowych elementów infrastruktury rekreacyjnej – m.in. alejki spacerowe, siłownia plenerowa czy pierwszy wodny plac zabaw w Katowicach.

Obecnie realizowane projekty zdobyły poparcie społeczne w głosowaniu budżetu obywatelskiego – pumptrack zyskał ponad 8 tysięcy głosów. Obiekt ten, jak i ścianka do gry w tenisa, której budowa odbywa się na asfaltowym placu przy przystani kajakowej, z pewnością przyczynią się do dalszego zwiększenia atrakcyjności Doliny. Prezydent zapowiedział, że obie inwestycje zostaną ukończone i otwarte na początku kolejnego sezonu.