Funkcjonariusze z Strumienia zatrzymali 29-letniego kierowcę BMW z narkotykami

Podczas wykonywania obowiązków, policjanci ze Strumienia zlokalizowali i zatrzymali 29-letniego mężczyznę poruszającego się pojazdem marki BMW, który posiadał przy sobie znaczącą ilość substancji narkotycznych. Informację o aresztowaniu przekazał publiczności rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej w Cieszynie – podkomisarz Krzysztof Pawlik. Zgodnie z prawem, oskarżonemu grozi surowa kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Krzysztof Pawlik poinformował we wtorek, że w ramach codziennych działań kontrolujących trzeźwość na drogach, funkcjonariusze skontrolowali kierującego BMW, 29-latka z Bielska-Białej na drodze w Zbytkowie. Mężczyzna był trzeźwy. Niepokojące zachowanie kierowcy przyciągnęło jednak uwagę policjantów, co skłoniło ich do dokładnego sprawdzenia pojazdu. W wyniku kontroli lokalizowano ponad 250 gramów różnorodnych substancji narkotycznych.

– Większość tych narkotyków to bardzo niebezpieczny katynon. Poza nim, mężczyzna miał przy sobie również marihuanę oraz pigułki ecstasy – przekazał informacje rzecznik policji cieszyńskiej.

Mężczyzna usłyszał zarzut od prokuratury o udział w obrocie dużą ilością środków odurzających. W związku z powagą oskarżeń, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, na podstawie wniosku śledczych, sąd zadecydował o aresztowaniu go na okres trzech miesięcy.

W trakcie kontroli drogowej ujawniono również, iż mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jak powiedział rzecznik, „Kierowca stracił te uprawnienia poprzez przekroczenie limitu punktów karnych. Teraz czeka go zakaz prowadzenia pojazdów”.