Incydent chuligański w centrum Katowic: Policja poszukuje sprawcy

Zaistniała sytuacja, która miała miejsce w sercu Katowic, jest przykładem bezmyślnego aktu huligańskiego. Butelka została brutalnie rzucona przez mężczyznę w szybę jadącego tramwaju, co spowodowało poważne uszkodzenia. Straty wynikłe z tego wydarzenia są istotne, a siły policyjne intensywnie poszukują sprawcy.

Katowicka policja z I komisariatu jest zaangażowana w działania mające na celu wyjaśnienie sprawy związanej z uszkodzeniem szyby w pojeździe komunikacji miejskiej.

Opisywane zdarzenie nastąpiło 12 lipca 2023 roku. Lokalizacja incydentu to Plac Miarki w Katowicach. Na podstawie ustaleń funkcjonariuszy policji, do znieważającego czynu doszło, gdy młody człowiek zmierzał butelką w kierunku okna tramwaju poruszającego się linią numer 6 i doprowadził do rozbicia czołowej szyby jednostki numer 836.

Zgromadzone dowody wskazują, że strata poniesiona w wyniku tego huligańskiego czynu przekracza sumę 7 tysięcy złotych. Monitoring zainstalowany w tramwajach zadokumentował wygląd osoby odpowiedzialnej za ten incydent.