Silesia Marathon: sportowy spektakl przyciąga tłumy

Impreza sportowa o zasięgu międzynarodowym, Silesia Marathon, przewiduje udział ponad 7000 osób. Wydarzenie to, które odbędzie się 1 października, stanowi już piętnastą edycję tego popularnego maratonu. Przez kilka miast przetoczy się masa biegaczy, co może spowodować pewne utrudnienia, szczególnie w Katowicach.

W najbliższą niedzielę ulicami kilku miast przebiegnie znaczna liczba biegaczy. W wydarzeniu tym uczestnicy będą mieli możliwość zmierzenia się z trzema różnymi dystansami: półmaratonem, maratonem, a także ultramaratonem, który liczy aż 50 kilometrów. Tegoroczna trasa Silesia Marathonu prowadzi przez cztery miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie.

Zawodnicy rozpoczną swoją rywalizację w Parku Śląskim – wszyscy jednocześnie, ale starty zostaną rozmieszczone w czasie, w zależności od wybranego przez nich dystansu. Ultramaraton zacznie się o godzinie 7.30 rano. Pół godziny później na trasę wyruszą biegacze maratonu. Z kolei uczestnicy półmaratonu będą startować trzy razy, z pięciominutowymi przerwami – od 9.40 do 9.50.