Intensywne opady śniegu powodują znaczne utrudnienia w ruchu kolejowym na Śląsku

Dane publikowane na stronie internetowej regionalnego przewoźnika, Kolei Śląskich, wskazują na znaczne opóźnienia pociągów w sobotni wieczór. Opóźnienia te wynosiły od 10 do nawet ponad 100 minut. Intensywne opady śniegu, które przetoczyły się nad województwem śląskim, spowodowały poważne utrudnienia zarówno na drogach, jak i na torach.

Ruch kolejowy na odcinku Pszczyna-Chybie został wstrzymany, a zamiast pociągów pasażerowie musieli korzystać z autobusów stanowiących komunikację zastępczą. Wtórne utrudnienia na trasie spowodowały odwołanie jednego z pociągów – maszyna wyjeżdżająca z Pszczyny, która miała przybyć do Katowic o godzinie 21.37.

Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez Koleje Śląskie, duże opóźnienia dotyczyły wielu pociągów. Przykładowo, skład jadący z Żywca do Katowic miał opóźnienie rzędu 105 minut. Pociąg z Katowic do Tychów był spóźniony o 40 minut. Natomiast podróż pociągiem na trasie Wisła Głębce-Katowice była opóźniona o około godzinę.

Koleje Śląskie informowały także o uruchomieniu zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Chybie-Pszczyna. Przyczyną były prace torowe, które wymagały wstrzymania ruchu kolejowego. Za utrudnienia, przewoźnik Koleje Śląskie przeprosił pasażerów.