Duch Bożego Narodzenia w każdej dzielnicy Katowic – jarmarki, choinki i uczniowskie dekoracje

Magia świąt Bożego Narodzenia zdaje się przenikać przez każdą dzielnicę Katowic. Istotnym symbolem świąt jest choinka, która stanie w każdej z nich. Nauczyciele i uczniowie katowickich szkół przygotowują bombki, żeby nadać jej niepowtarzalnego wyglądu. Dodatkowo, w wybranych dzielnicach zostaną zorganizowane jarmarki. Tymczasem, na Rynku katowickim odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga tłumy mieszkańców i dostarcza pełne emocji atrakcje.

Jak podkreśla prezydent Katowic, Marcin Krupa: „Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim Rynku przyciągnął już setki, a może nawet tysiące mieszkańców naszego miasta. Chociaż to wydarzenie jest centralnym punktem obchodów, nie zapominamy o poszczególnych dzielnicach naszego miasta. W każdej z nich pojawi się świąteczna choinka, a niektóre z nich będą gospodarzami mniejszych jarmarków”. Co więcej, na centralnym placu miasta wystawiona jest 11-metrowa jodła, która została przetransportowana z Mikołowa, co zdaniem prezydenta podkreśla regionalny charakter katowickiego jarmarku bożonarodzeniowego.

Z kolei, wzdłuż sztucznej Rawy, gdzie w lecie rosną feniksy kanaryjskie, teraz ustawione są trzy choinki. Ich wyjątkowy charakter jest zasługą dzieci z katowickich placówek edukacyjnych, które przygotowały dekoracje. To już ósma odsłona tej inicjatywy, a w tym roku do akcji zaangażowało się 70 przedszkoli i szkół.