Inwestycje w infrastrukturę rowerową Katowic: Rozwój tras i budowa nowych odcinków

Prace rozwojowe, które mają na celu udoskonalenie infrastruktury rowerowej Katowic, obecnie koncentrują się na określonych lokalizacjach w mieście. W obrębie tych obszarów – między ulicami Barbary i Kościuszki, rejon wyznaczony przez ulice Korczaka, Kolista i Mysłowicka oraz teren pomiędzy dzielnicami Giszowiec i Brynów – realizowane są projekty mające za zadanie zapewnić katowickim miłośnikom jazdy na rowerze nowe drogi do eksploracji. Dodatkowo, prace obejmują także kolejny fragment ulicy Meteorologów.

„Naszym priorytetem jest nieustanny rozwój infrastruktury rowerowej w Katowicach. Z entuzjazmem obserwujemy postępy w budowie velostrady, której finalizacja zaplanowana jest na początek nadchodzącego roku. Z satysfakcją stwierdzam również, że dynamicznie rozwijamy naszą sieć dróg rowerowych poprzez dodawanie nowych odcinków, które łączą już istniejące trasy. Obecnie skupiamy nasze siły na modernizacji ulicy Meteorologów oraz budowie łącznika między ulicami Barbary i Kościuszki” – komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa.

13 czerwca br. zaczęły się prace budowlane na jednym z planowanych odcinków infrastruktury rowerowej przy ul. Meteorologów. Konkretnie chodzi o fragment pomiędzy ulicami Porfirową i Bazaltową. Projekt zakłada budowę drogi pieszo-rowerowej o długości 300 metrów, z kosztem wynoszącym 465 tysięcy złotych.

Równolegle, planowane są prace na drugim odcinku – drodze pieszo-rowerowej od ulicy Bazaltowej do Francuskiej. To kolejne 250 metrów infrastruktury rowerowej, której budowa wyceniona jest na nieco poniżej 560 tysięcy złotych. Rozpoczęcie tych prac jest przewidziane na początek lipca. Oba projekty mają zostać ukończone w ciągu 45 dni.

Obie inwestycje są rezultatem projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego i wybranych przez mieszkańców w głosowaniu. Za ich realizację odpowiada Miejski Zarząd Ulic i Mostów we współpracy z wykonawcami wybranymi w przeprowadzonych przez MZUiM przetargach. W trakcie prowadzenia prac mogą występować czasowe zawężenia jezdni.