Jakie rośliny wstawić do łazienki?

Łazienka będzie przytulniejsza, jeśli ozdobisz ją roślinami. Z naszymi radami dowiesz się, które gatunki są najbardziej odporne i pachnące, a które potrzebują mało światła.

Rośliny łazienkowe są idealnym uzupełnieniem wykończenia pomieszczenia. Odpowiednie pomysły i gatunki pomogą Ci jak najlepiej umeblować miejsce przeznaczone dla Twojego dobrego samopoczucia i relaksu.

Rośliny łazienkowe są z pewnością jednym z elementów, których nie może zabraknąć, jeśli pragniesz kompletnego, pięknego i prawdziwie relaksującego otoczenia. Są elementem wzbogacającym to pomieszczenie i nie tylko. Rośliny, które warto trzymać w łazience, oprócz dekoracji, oczyszczają środowisko. Pachnące rośliny do łazienki pomogą jeszcze lepiej żyć w tym pomieszczeniu i cieszyć się każdą spędzoną w nim chwilą.

Ślepą lub pozbawioną okien łazienkę można udekorować bukietami kolorowych kwiatów, które można odnawiać każdego dnia i które dodatkowo pomogą perfumować otoczenie.

Do łazienki najbardziej znany i rozpowszechniony jest Phalaenopsis. Fiołek, anturium to rośliny słynące ze swojego zapachu. A także Begonia, Monstera deliciosa i Calathea. A jeśli wielkość Twojej łazienki na to pozwala, możesz również wstawić Ficus benjamin.