Jakie są największe zalety wynajmu magazynu w Katowicach?

Górny Śląsk to wciąż jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Na jego terenie znajdziemy nie tylko kopalnie i przemysł ciężki, ale i wiele firm działających w branży motoryzacyjnej, w handlu i szeroko pojętej logistyce. Nic więc dziwnego, że magazyny w Katowicach należą do najchętniej wynajmowanych w Polsce. W stolicy woj. śląskiego i jego bliskim sąsiedztwie powstaje wiele nowych parków magazynowych. Jakie są największe zalety wynajmu tego typu obiektów właśnie w tym miejscu?

Magazyny doskonale skomunikowane

Jednym z największych atutów Górnego Śląska i jego stolicy jest gęsta sieć połączeń, w tym dróg szybkiego ruchu, które łączą region z innymi częściami kraju i sąsiadami Polski. Przez Śląsk przebiegają dwie autostrady (A1 i A4), trzy drogi ekspresowe i wiele utrzymywanych w dobrej kondycji dróg krajowych. Dzięki temu magazyny w Katowicach są doskonale skomunikowane z innymi częściami kraju, co usprawnia transport i ma bezpośredni wpływ na opłacalność prowadzenia niemal każdego rodzaju biznesu. Gęsta siatka dróg sprawia, że dotarcie do magazynu na terenie Katowic z Niemiec czy Czech jest niezwykle sprawne, a to przekłada się na niższy koszt transportu i skrócenie łańcuchów dostaw.

Nowoczesne magazyny dla każdego

Niewątpliwym autem magazynów w Katowicach jest ich młody wiek i związany z tym standard wyposażenia. Większość dużych parków magazynowych na Górnym Śląsku powstała w ostatnich kilkunastu latach. To obiekty nowoczesne, projektowane w sposób gwarantujący duży komfort załadunku i rozładunku towarów, a przy tym wyjątkowo elastyczne, które można dość łatwo przystosować do potrzeb zarówno krajowych, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw działających w wielu branżach. Nowoczesne magazyny w Katowicach zapewniają dostęp do placów manewrowych i parkingów dla ciężarówek, do budynków biurowych i zaplecza socjalnego. Są wyposażone w nowoczesne instalacje, monitoring, systemy przeciwpożarowe. To obiekty cieszące się dużym zainteresowaniem podmiotów z branży motoryzacyjnej, operatorów logistycznych, firm handlowych i związanych z lekką produkcją.

Za zaletę wynajmu magazynu w Katowicach należy uznać również duży rynek lokalny. Choć stolica województwa śląskiego liczy niecałe 300 tys. mieszkańców, to jednak cały region Górnego Śląska to już kilka milionów osób. Dzięki temu znalezienie pracowników do magazynu jest mniej problematyczne, co ułatwia prowadzenie każdego biznesu. Warto także podkreślić, że w regionie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, co pozwala obniżyć koszt założenia firmy.