Katowiccy policjanci zdobywają medale na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu

Imponujące osiągnięcia policjantów z Katowic! 13 czerwca 2026 roku Mińsk Mazowiecki gościł VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI i NO GI. Impreza stała się okazją do zaprezentowania umiejętności funkcjonariuszy z różnych regionów kraju. Wśród uczestników wyróżnili się przedstawiciele katowickiego oddziału prewencji, którzy pokazali wyjątkową determinację i umiejętności.

Podwójne złoto dla sierżanta Macieja Tworzydło

Sierżant Maciej Tworzydło z katowickiego oddziału prewencji zdobył niebywałe uznanie, triumfując aż dwukrotnie. W kategorii GI Adult i Master do 94,3 kg, wśród zawodników z brązowym i czarnym pasem, nie miał sobie równych, co zaowocowało dwoma złotymi medalami. Jego sukcesy są dowodem na niezwykłą determinację i profesjonalizm, które cechują tego funkcjonariusza.

Złoty sukces Oskara Kudzi

St. post. Oskar Kudzia również odniósł sukces, zdobywając złoty medal w kategorii GI Adult do 70 kg. Startując wśród zawodników z białym pasem, pokazał, że ciężka praca i poświęcenie prowadzą do wielkich osiągnięć. Jego wynik jest inspiracją dla młodych adeptów sztuk walki.

Srebrny medal dla mł. asp. Mirosława Karolewicza

Mł. asp. Mirosław Karolewicz, rywalizując w kategorii NO-GI Master do 91,5 kg wśród zawodników z białym pasem, sięgnął po srebrny medal. Jego osiągnięcie podkreśla wysoki poziom przygotowania i zaangażowania, jakie charakteryzują policjantów z Katowic.

Drużynowy sukces katowickiej policji

Zwieńczeniem zawodów był sukces drużynowy. Policjanci z OPP w Katowicach, wspierani przez Reprezentację Polskiej Policji, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. To wynik, który świadczy o znakomitej współpracy i duchu zespołowym, jakie panują wśród funkcjonariuszy. Sukcesy te pokazują, że katowicka policja nie tylko dba o bezpieczeństwo, ale również reprezentuje wysoki poziom sportowy na arenie krajowej.

Źródło: facebook.com/SlaskaKWP