Katowice: Dramat w klubie nocnym – mężczyzna usiłował zabić kobietę

W samym sercu Katowic miało miejsce przerażające zdarzenie. Mężczyzna w jednym z klubów nocnych zamierzał pozbawić życia 26-letnią kobietę, która jednak zdołała uciec.

Według informacji przekazanych przez policję, napastnik zaatakował nożem pracującą w lokalu kobietę, raniąc ją w klatkę piersiową. Kiedy ofierze udało się uwolnić i wybiec z lokalu wołając o pomoc, sprawca próbował targnąć się na swoje życie.

„Zostały wezwane karetki pogotowia. Mężczyzna pod opieką medyczną został przetransportowany do szpitala, a ranna kobieta otrzymała niezbędną pomoc” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy katowickiej komendy policji. Dodaje także, że kobieta poszła z klientem klubu do jednego z pokoi, co sugeruje, że mógł on być emocjonalnie zaangażowany w ich relację. Możliwość takiego scenariusza jest jednym z aspektów badanych przez śledczych.

Na miejscu interwencji działała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikami kryminalistycznymi, wszystko pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Agresor, z poważnymi ranami brzucha i klatki piersiowej, trafił do szpitala.