Profesor Sławomir Blamek obejmuje stanowisko dyrektora gliwickiego Centrum Onkologii, zastępując profesora Krzysztofa Składowskiego

Centrum Onkologii w Gliwicach powitało nowego dyrektora na czele swojej struktury. Profesor Sławomir Blamek przejął ster po profesorze Krzysztofie Składowskim, który został odwołany z tej funkcji. Informacje o zmianie na stanowisku dyrektora instytucji przekazało Radio Katowice.

Ministerstwo Zdrowia nie wydało oficjalnego oświadczenia na temat powodów odwołania profesora Składowskiego. Były dyrektor służył gliwickiej instytucji od 2016 roku, choć jego związki z nią sięgają 1985 roku, kiedy rozpoczął tam swoją karierę.

Swoją edukację, nowy lider Centrum Onkologii – profesor Sławomir Blamek zdobywał na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Wykształcenie wyższe ukończył z wyróżnieniem w 2001 roku. Od tego czasu profesor Blamek jest związany zawodowo z Zakładem Radioterapii Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.