Katowice jako gospodarz VI etapu 80. Tour de Pologne

Katowice, miasto o znaczonym zainteresowaniu sportem, raz jeszcze stały się areną dla imponującego spektaklu sportowego, przyciągając tym samym pasjonatów kolarstwa i entuzjastów sportu na globalnym poziomie. Szesnasty etap osiemdziesiątej edycji Tour de Pologne, nie tylko zwrócił uwagę na zapalczywe zmagania rywalizujących na trasie, ale również na nienaganne działania ochrony i bezpieczeństwo zapewnione przez swoją obszerną grupę służb mundurowych.

Trzeciego dnia sierpnia obecnego roku, ulice naszego miasta były świadkami porywającego wyścigu kolarskiego, gdzie zawodnicy rywalizowali w ramach indywidualnej jazdy na czas. Co minutę kolejny kolarz wypuszczał się na trasę liczącą 16,6 km, która była otoczona gorącym dopingiem od licznie zgromadzonych kibiców. Przygotowania do tego ogromnego wydarzenia wymagały jednak solidnej pracy i zaangażowania służb mundurowych, które miały za zadanie zachować bezpieczeństwo zarówno uczestników jak i mieszkańców miasta.

W akcji zabezpieczającej ten wielki etap brało udział ponad 330 policjantów, głównie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Nie można jednak nie podkreślić, że wsparcie nadeszło ze wszystkich stron. Funkcjonariusze z Bielska-Białej, Cieszyna, Zabrza, Gliwic, Lublińca, Częstochowy, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Zawiercia, Piekar Śląskich, Chorzowa, Mysłowic oraz z Komisariatu autostradowego w Gliwicach, Samodzielnego Pododdziału Policji w Częstochowie i Bielsku-Białej a także Oddziału Prewencji Policji w Krakowie byli kluczowym wsparciem dla katowickiej policji.