Katowice przejmują od SRK teren po KWK Wieczorek

Katowice przejęły od SRK nieruchomości po KWK Wieczorek położone przy ul. Szopienickiej. To kolejny krok w stronę budowy Hubu gamingowo-technologicznego. Do przejęcia doszło w drodze darowizny. Chodzi o teren o łącznej powierzchni 93 902 m2 stanowiący własność Skarbu Państwa.

„W historii większości miast możemy wskazać kamienie milowe w ich rozwoju. W Katowicach takim przykładem było powstanie Strefy Kultury. Dzisiaj jesteśmy świadkiem kolejnego takiego wydarzenia, które za kilka lat będziemy wskazywać jako ważny moment w rozwoju Katowic. Przejęcie nieruchomości na terenie KWK Wieczorek przybliża nad do rewitalizacji tego obszaru i nadania mu zupełnie nowych funkcji. W tym miejscu powstanie Dzielnica Nowych Technologii, która – mamy nadzieję – przyciągnie do Katowic nowych inwestorów i stworzy nowe miejsca pracy. Hub ma być impulsem do rozwoju Katowic”. – przekonuje prezydent Katowic.

Miasto, przejmując tereny od SRK, realizuje ustawowy obowiązek nałożony na gminy w zakresie ochrony i opieki nad zabytkami, i tym samym zrewitalizuje w tym rejonie tereny poprzemysłowe i uratuje obiekty Szybu „Pułaski”, wprowadzając do nich nowe funkcje o charakterze publicznym

„Mamy podwaliny do jego stworzenia. W Katowicach od lat odbywają się finały Intel Extreme Masters. Wydarzenie skupiające światowe gwiazdy e-sportu przyciąga do Katowic tysiące fanów i jest transmitowane do najdalszych zakątków świata. Z drugiej strony mamy inwestorów, przedsiębiorców, ludzi, którzy tutaj tworzą i programują. Ten potencjał trzeba wykorzystać, dlatego konsekwentnie realizujemy kolejne działania zmierzające do finalizacji tej inwestycji”. –mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.