Katowice wypełnią się Blusem już 27 lutego

„ŚLĄSKI SZLAK BLUESA, czyli pod schodami…”to tytuł książki o miejscach, w których rodziła się pasja do muzyki. Ważnym punktem na mapie śląskiego bluesa jest legendarny Klub „Puls” przy Placu Wolności. To tutaj w ramach premiery odbędzie się wyjątkowy koncert. Konkurs dla mieszkańców, koncert i sama książka to świetna okazja, by przypomnieć historię tego nurtu muzycznego.

„Katowice były pierwszym w Polsce miejscem, gdzie można było studiować jazz i mają swój ogromny udział w fenomenie, jakim jest śląski blues, o czym można się przekonać, poznając Szlak Śląskiego Bluesa. Jest to jedyny tego typu projekt na świecie, gdzie po śladach historii muzyki w mieście oprowadzają osoby, które ją tworzyły. To w pełni multimedialny szlak wspomnień po wszystkich najważniejszych klubach muzycznych w regionie. Klubach, które funkcjonowały na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat na Śląsku. Teraz jego uzupełnienie będzie stanowiła książka” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Autorami książki są: Marcin Sitko, autor książek o muzyce i kulturze, w tym dwóch tomów wspomnień o Ryszardzie Riedlu i oficjalnego albumu dokumentującego historię zespołu Dżem oraz Wojciech Mirek, twórca Szlaku Śląskiego Bluesa.